22.10.15

Selülitten Kurtulmak İçin Tüyolar!

Kadınların ortak sorunu selülitten kurtulmak için tüyolar! 

 

anti cellulite ile ilgili görsel sonucu

Selülit bütün kadınların ortak kabusu maalesef ve yaz boyunca daha da çok konuşulup stres yapılan güzellik sorunlarından biri. Yaz bitti artık şu an önceliğim değil diyebilirsiniz, ama maalesef selülit yaz öncesinde yapılan 2-3 haftalık diyetlerle hemen yok olacak bir şey değil ve çok az selülitiniz var ve kısa sürede kurtulurum deseniz bile tekrar oluşmaması için yine dikkatli olmanız gerekiyor. Bazı tüyoları sizinle paylaşmak istedim. 

Bacak ve kalçalarda yoğunlaşan, bazı kişilerde kol göbek gibi bölgelerde de görülebilen portakal görünümünden bahsediyoruz ve kimse tabii ki bu görünümden memnun değil. Herkes değişik çözümler arıyor, kimi güzellik salonlarında para harcarken kimi de 3 günlük, 1 haftalık diyetlerle kısa sürede kurtulma hayalleri ile uğraşıyor.

Siz de selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız, aşağıdaki ip uçlarını uygulayabilirsiniz:

1.Bol su içmelisiniz

 

 Bol su içmek vücudunuzdaki fazla tutulan sudan kurtulmanızı sağlayarak selüliti azaltır. Yağ hücrelerinizde fazla su tutulmasına engel olduğunuzda selülit görünümünüzde ciddi azalma olacaktır.

 

2. Tuzu tüketiminizi azaltmalısınız

 

Vücutta su tutulumunu artıran tuzu azaltmak ve doğal yollardan almak selülitlerden kurtulmanızı sağlar!

3. Vücudunuzdaki ödemi azaltmanız gerek


Doğal olarak vücudunuzdan su atımına yardımcı olacak besinleri tüketmeniz selülitlerin azalmasına yardımcı olur.
Yaban mersini, kereviz, rezene, kuşkonmaz vb.şeyler su atmaya yardımcı olan besinlerden bazıları.

4. Aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durun!

 

Aşırı yağlı beslenmek de selülitleri artırıyor maalesef, sağlıklı beslenmek için de yapmamız gereken aşırı yağlı şeylerden uzak durmak selülitlerimizi de azaltacak.

5. Düzenli Egzersiz Yapmalısınız

 

Diyet yapıp kilo vermek selülitlerinizden kurtulacağınız anlamına gelmiyor ki selülit zayıf kadınların da kabusu olabiliyor. Bu sebeple kilo verirken yağdan verdiğinize ve kas miktarınızı artırdığınıza
emin olmanız gerekiyor.

Düzenli olarak haftada 3 gün 45 dakika civarında spor yapmak selülitlerinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır. Kardiyo egzersizleri de sıkılaştırma egzersizlerini programınızda bulundurmanız daha iyi sonuçlar almanızı sağlar.

6. İşlenmiş Yiyeceklerden Uzak Durmalısınız

 

Burada da işlenmiş yiyeceklerden uzak durmamız gerektiği karşımıza çıktı maalesef:) Vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanız için işlenmiş yiyeceklerden uzak durup, sağlıklı beslenmeniz gerekiyor. Paketli yiyecek ve içeceklerin bir çoğu sağlık için zararlı olduğu gibi selülitin de sebeplerinden biri.


7. Masaj ve Nemlendirme


Masaj yapmak tek başına selülite son vermese de doğru beslenme ve egzersizle  birlikte kan dolaşımını hızlandırarak selülitlerin görünümünü düzeltmeyi hızlandırıyor. Vücudunuzu iyi nemlendirmeyi de ihmal etmemeniz gerekiyor.


yükleniyor...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuzu girin.