4.11.13

Serenay Nasıl Zayıfladı?

yükleniyor...


Serenay Sarıkaya son dizisi Medcezir için tam 6 kilo verdi. Güzel oyuncunun bu kiloları nasıl verdiğini merak edenler için bu yazıyı paylaşmak istedim. 

Serenay, bu kiloları şimdinin trendlerinden biri olan, ısıtılmış odada yapılan yoga egzersizlerinden oluşan "Bikram Yoga" yaparak vermiş. Peki Bikram Yoga nedir, diğer yoga türlerinden ne farkı var diyeceksiniz. Biraz inceleyelim;)


Bikram Yoga Nedir?
Bikram Yoga, Choudhury tarafından geliştirilen 26 tane değişik Yoga pozlarından oluşan bir yoga türü. 

Vücudun her yerini, bütün kasları, damarları, iç organlarını çalıştırıyor ve en önemli özelliği sıcak bir odada yapılması. 

40 derecelik sıcaklıkta yapıldığı için vücudun ısınarak hem daha esnek bir şekilde hareketlerin yapıldığı hem de bu sebeple terlemeyi arttırarak diğer yoga türlerine göre zayıflamada daha etkili. 


Bikram Yoga Kıyafetleri


Yurt dışında artık Bikram Yoga bu işi ticarete de dökmüş. DVD ler, kitaplar zaten klasik çoğu sporda oluyor,, ancak Bikram Yoga'nın spor kıyafetleri de var. Daha çok mayo tarzında kıyafetler, zaten resimlerde de genelde sporu yapanlar bu tarz kıyafetler giyiyor. Solda online alışveris sitelerinden aldığım görüntüyü görebilirsiniz.

                                          

Ülkemizde de Bikram Yoga merkezleri kuruldu ve eğer merak ederseniz denemek için ilk ay ücretleri genelde çok uygun. En azından bir görmek için gidilebilir, tavsiye ederim.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sıcak yoga de denilen Bikram Yoga sizce de etkili midir?


yükleniyor...

2 yorum:

  1. Bir ayda üç kilo verenleri duymadım değil şu an merak ettim araştırayım bakalım istanbulda nerelerde varmış :)

    YanıtlaSil
  2. Bikram çok güzelmist tavsiye ederim.

    YanıtlaSil

Yorumunuzu girin.