20.10.13

Ünlülerin Fitness ve Diyet Koçlarının Yemeyi Tavsiye Etmedikleri Yiyecekler ve Kalorileri

Diyet Yaparken Özellikle Kaçınmamız Gereken Yiyecek ve İçecekler


Ünlülerin fitness ve diyet koçluklarını yapan ve onların zayıflamalarını, sağlıklı ve formda kalmalarını sağlayan, en ünlü fitness antrenörlerinin tavsiyelerine bakacağız bugün.  Bazıları hepimizin bildiği , diyet yapanların yasaklar listesinde olan yiyecekler, ancak bazıları biraz şaşıracağımız ya da yasaklanmasını istemeyeceğimiz şeyler. Gelin hep birlikte inceleyelim neler var bu yasaklar listesinde;)

Alkol:

Alkollü içecekler, özellikle renkli kokteyller bize masum gözükebilse de ciddi kalori kaynakları ve özellikle de diyetteyken uzak durmamız gereken şeylerden. Hele de sık sık içip, ayda yılda bir içiyorum canım diyorsanız, aman dikkat edin:) Bir kaç tane içkinin kalorisine bakalım birlikte daha iyi anlayabilmek için:
50 lik bira 215 kalori

Bir kadeh Margarita 170 kalori

Bir kadeh kırmızı şarap 199 kalori


Üzüm: 


Üzüm hem kalorili hem de en şekerli meyvelerden birisi. Meyve deyip geçmeyin, sağlıklı diye çok yemeyin. 

100 gram üzüm 65 kalori.
Muz:

Muz da hem kalori olarak yüksek olup hem de lif değeri de düşük olduğu için biz tokluk hissi verdiğini sansak da tok tutmayan meyvelerden biri. Şeker miktarı da yüksek ve dolaysıyla fazlasından kaçınmamız gerek. Kalorisine bakalım bir de:

Orta boy bir muz 125 kaloriİşlenmiş Hazır Gıdalarİşlenmiş gıdalardan, özellikle de abur cuburdan da tabii hepinizin bildiği gibi uzak durmamız gerekiyor. Direkt şekere sonra da yağa dönüşen ve vücudumuza hiç bir katkısı olmayan cips, kraker, şekerli yiyeceklerden uzak durmamız gerekir. Kalorilerine de bakalım:

100 gram cips ortalama 400-500 kalori
100 gram çikolata 500-600 kalori
Bir paket bisküvi 600-800 kalori
Gazlı İçecekler:


Gazlı içecekler şeker ve kalori depoları, üstelik yine bize hiç faydası olmayan fakat çok zararı olan içeceklerden. Üstelik diyet olanları da çalışmalara göre yine kilo aldırıyor. Dişlerin çürümesi, kemik erimesi, obezite ve hipertansiyon sebep olduğu söylenen hastalıklardan bazıları maalesef. 

Bir kutu kola 145 kaloriMeyveli Yoğurtlar:

Beni en azından şaşırtan tavsiyelerinden biri meyveli yoğurt yememek. Tabii hazır olanlarından bahsediyorlar. Yoğurt normalde diyette kullandığımız, faydalı ve bağırsakları da çalıştıran bir besin, ancak hazır meyveli yoğurtlar şeker deposu ve işlenmiş oldukları için tavsiye edilmiyor.

100 gram meyveli yoğurt 125 kalori
Margarin:


Kalori ve trans yağ deposu olan margarinlerden de tabii ki hem diyetimizi hem de sağlığımızı korumak için uzak durmamız gerekiyor. Olabildiğince sağlıklı zeytinyağlarından tüketmeye çalışacağız, ve onu da yine olabildiğince az;)

100 gram margarin 728 kalori
Ekmek, Pasta ve Türevleri:

Ekmeği az tüketmememiz gerektiğini artık hepimiz bilsek de aslında gerçekte az tüketildiğini söylemek mümkün değil maalesef. Ekmeği de hatırlatmak gerekiyor

Bir dilim beyaz ekmek 90 kalori
Bir dilim kepekli ekmek 60 kalori
Sadece kalorilerine bakarak az kalorili olanları değil, sağlığımıza verdikleri zararı ve faydaları da düşünerek gerçekten beslenmemizi sağlayan yiyecek ve içeceklerden tüketmek ve sağlıklı olmak dileğiyle;)
yükleniyor...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuzu girin.