29.10.13

Sağlıklı Bir Kahvaltı & Ara Öğün & Egzersiz ile Başlayan Enerjik Bir Tatil Günü

yükleniyor...

Öncelikle Cumhuriyet'imizin 90. yılı ve Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun!


Bu sabah harika bir kahvaltı ile başladım güne ve bir kaç saat sonra da güzel bir ara öğün ile enerjimi aldım. Sonrasında sizlere paylaşmak üzere, spora yeni başlayanlar için başlangıç seviyesi yaklaşık yarım saatlik bir kardiyo videosu buldum ve tabii önce kendim denedim:)

Sizlerle önce resimlerimi paylaşmak istedim sonrasında da başlangıç seviyesi kardiyo videosu ile ilgili hazırladığım yazımı paylaşacağım;)

Kahvaltı:

Haşlanmış yumurta, zeytin, tel peynir, domates, salatalık ve azıcık da patates kızartması, limonlu çay.

Patates kızartması fırında 3 tane patatese sadece 1 kaşık zeytin yağı eklenerek yapıldı. Sıkı bir diyetteyseniz patates kızartması uygun olmayabilir ama en azından normal kızartmadan daha iyi bir alternatif ve azıcık patates haftasonu ödül olarak yenebilir değil mi? Sonrasında spor yapacağız zaten:) 
Ara Öğün:


Kuru incir, kuru kayısı ve kabuklu badem de hem ara öğün, hem de spor öncesi enerji kaynağım. Kuru kayısı ve kuru incir bağırsaklarınızı çalıştıracak ve özellikle de diyette iseniz sindirim ve boşaltım sisteminizin yavaşlamasına engel olacaktır. Ben her zaman kuru incir, kuru kayısı, kuru erik ten en az birini ve yanında da badem, ceviz ve ya fındık üçlüsünden en az birini bir kapta bulundururum ve her gün tüketirim. Size de kesinlikle tavsiye ediyorum. Tabii bunların da kalori kaynağı olduklarını unutmamak ve abartmamak gerek:)
Veee egzersiz vakti:


Spor yapmamak için bir çok bahane bulabiliyoruz, spor salonu üyeliğim yok, spor salonu uzak, vaktim yok, vs. Aslında ihtiyacımız olan sadece istek! Vakit de bulunur, enerji de, ve inanın başladıktan sonra zaten artık devamı gelecek;) Sadece matım, dumblelarım ve bilgisayarımda sizinle paylaştığım egzersiz videolarından birisi açık. 


Sizlerin diyet ve ya sağlıklı öğün örneklerini, ve spor tavsiyeleriniz neler? Sizce de spor yapmak aslında o kadar zor değil mi, yoksa zorlanıyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyorum;)
yükleniyor...

1 yorum:

Yorumunuzu girin.