16.12.12

Evde Spor: Pilates Topu Egzersizleri Videosu

yükleniyor...

Pilates başta Madonna olmak üzere bir çok ünlü tarafından da tercih edilen ve onların sayesinde de gittikçe popüler olan spor dallarından biri. Ülkemizde de Ebru Şallı sayesinde daha da çok tanındı diyebiliriz. Kalori harcatma açısından koşmak ya da bisiklet sürme gibi yüksek miktarlarda kalori harcatan kardiyo sporlarından olmasa da yine de 70 kilo bir insanın bir saatte yaklaşık 250 kalori civarında yaktığı söyleniyor.

Ama, zaten aslında Pilates daha çok zayıflatırken sıkılaştırması ile aslında biz kadınların gözde sporu haline geldi. Vücudumuzu şekillendirdiği ve kaslarımızı ve kemiklerimizi güçlendirdiği için daha çok tercih ediyoruz. Ben de geçen sene 3 ay boyunca pilates kursuna gitmiştim ve hala da pilatesi severek yapanlardanım. Artık bulduğum videolar ile evde yapıyorum pilatesimi. Pilates topum, pilates bantlarım, pilates simidim ve matımla tabii ki.


Pilates Topu İle Egzersiz Videosu
Bugün pilates topu alıp evde kendi kendine pilates yapmak isteyenler için pilates topu ile yapılan egzersizlerden oluşan yukarıdaki videoyu tavsiye ediyorum. Meraklılarınıza tavsiye ederim internetten çok ucuz fiyatlarla pilates setleri alıp siz de evde yapabilirsiniz bu güzel sporu. Özellikle de amacınız sıkılaşmak, karnınızı, kalça ve bacaklarınızı şekillendirmekse mutlaka deneyin. Daha sonrasında bölgesel amaçlı da pilates videoları paylaşacağım. Umarım beğenirsiniz;)


yükleniyor...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuzu girin.