11.12.12

Evde Spor: Daha İyi Hissetmek İçin 15 Dakikalık Gerdirme Hareketleri Videosu (Stretching)

yükleniyor...

Sabahları açılmak, akşamları gevşeyip rahatlamak için Yoga ve Pilates' ten esinlenmiş bu stretching videosunu mutlaka deneyin!


Gerdirme ve gevşeme hareketlerini yapmak da en az egzersiz yapmak kadar önemli ve maalesef çoğu zaman bunu gözden kaçırıyoruz. Esneme ve gerdirme hareketlerini yapmamız için spor yapmamız şart değil. Eğer sırtınızı, boynunuzu ve ya belinizi rahatlatmak istiyorsanız, sabahları bu 15 dakikalık egzersizle güne daha dinç başlayabilirsiniz. Ya da akşamları bütün günün yorgunluğunu atıp rahat bir uyku almak için bu gerdirme/gevşeme hareketlerini yapmanızı tavsiye ederim. Spor sonrasında da ağrı yaşamamak için kesinlikle başında ve sonunda esneme ve gerdirme hareketleri yapmamız gerekiyor.


video



Kısacası, endinizi daha dinç, daha iyi ve rahatlamış hissetmek istiyorsanız aşağıdaki stretching (esneme/gerdirme) videosunu izleyip mutlaka denemelisiniz. Bütün eklemlerinizin tek tek esneyip rahatladığını hissedeceksiniz;)

Fit Kızlar Notu: 
Hareket isimlerini merak edenler için hareket isimleri aşağıdaki gibi: 

Cobra to Child's Pose
Cat to Cow
Lying Side Jacks
Pilates Saw
Toe Touch Swoops
Butterfly + Chest Stretch
Squat Circle Stretch
Back & Hamstring Windmill
Quad Pull Pulses

Yoga ve Pilates yapanlara hareketler tanıdık gelecektir bu isimler. Sağlıklı ve fit kalın;)







yükleniyor...

2 yorum:

  1. merhaba öncelikle böyle bir blog için teşekkürler.
    benim bi sorum var; hem pilates hem de fitness yapmak istiyorum ilk hangisiyle başlayıp ne kadar süre sonra diğerine geçebilirim? yani demek istediğim bir hafta fitness 2. hafta hem fitnes hem pilates gibi hangisi doğru ? şimdiden teşekkürler

    YanıtlaSil
  2. Merhaba, güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim. Eğer pilates daha çok ilginizi çekiyorsa ve amacınız daha çok sıkılaşmak ve güçlenmekse isterseniz sadece pilates de yapabilirsiniz. Ama, eğer zayıflamak da istiyorsanız o zaman kardiyo egzersizleri ile birlikte yapmanızı tavsiye ederim. Kendinizi bir hafta pilates, bir hafta fitness gibi sınırlandırmanıza gerek yok. Pilatesin de başlangıç seviye olan programları var, fitness'ın da. Hedefinize yönelik istediğiniz sporu yapabilirsiniz. İyi sporlar;)

    YanıtlaSil

Yorumunuzu girin.