13.12.12

Baş Ağrısı İçin Egzersiz: Yoga Pozları

yükleniyor...

Egzersiz Yaparak Baş Ağrısına Son Verebileceğinizi Biliyor muydunuz?


Başınız ağrıdığında hap almaktan hoşlanmıyorsanız, size baş ağrınızla baş edebilmeniz için alternatif bir yöntem paylaşacağım bugün. Eğer sık sık başınız ağrıyorsa sebebi boynunuzdaki kaslardaki gerilimler, omuzlarınızda ve sırtınızdaki kasılmalar, sertlikler ve ağrılar olabilir. Eğer vücudunuzun bu kısımlarında gerginlik hissediyorsanız ve başınız ağrıyorsa bu Yoga pozları sizi rahatlatacaktır ve baş ağrınızdan ilaçsız ve üstelik daha sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kurtulabileceksiniz.  Sadece baş ağrısı için değil genel olarak da sizi rahatlatacak ve gevşetecek olan aşağıdaki 6 Yoga pozunu mutlaka deneyin derim;)


Boynunuzu rahatlatmak için rahat bir şekilde oturun. Bir elinizle boynunuzu sağa doğru uzatarak eğin, diğer elinizi de yere paralel uzatıp yukarı doğru gerdirin.  Bir kaç kez derin nefes alıp verin ve diğer tarafa geçin.


Elinizden dirseklerinize kadar olan kısım yerde paralel uzanırken, kalçanızı yukarı kaldırın. Sırtınız ve bacaklarınız dümdüz olsun ve sırtınızın gerildiğini hissetmeye çalışın. Bir kaç dakika bekleyin. Kan dolaşımınızı düzenleyecek ve sırtınızı rahatlatacaksınız.Omuzlarınızı gevşetmek için mükemmel bir egzersiz. Dizlerinizin üstüne çökün ve dizlerinizin omuz genişliğinde açık olmasına dikkate edin. Ellerinizi arkanızda birleştirip yukarı kaldırırken bir yandan da öne doğru eğilin. Kafanızı yere koyduğunuzda elleriniz de ileri gitmeye çalışsın. Eğer ilk oturma pozisyonunda daha rahatsanız orada kalabilirsiniz, yoksa son halinde 5-6 kez derin derin nefes alıp verin.


Boynunuzun arka tarafını ve göğüs kafesinizi rahatlatmak için süper bir hareket. Dizlerinizin üzerine çökün ve rahatça oturun. Ellerinizi arkanıza uzatıp paralel bir şekilde yere koyun. Başınızı arkaya doğru uzatın ve göğüs kafesinizi geriye doğru uzanarak esnetin. 5-6 kez derin derin nefes alıp verin. Daha fazla da kalabilirsiniz sevdiyseniz;)Bu hareket de "mutlu bebek" hareketimiz:) Sırt üstü uzanıp, dizlerinizi bükün. Ayaklarınızı ellerinizle tutun ve sağa sola doğru hafif hafif sallanmaya başlayın. Bir kaç dakika devam edin.Bu hareket için de bir duvara ve yastık ya da battaniyeye ihtiyacınız var. Poponız duvara olabildiğince yakın olacak şekilde oturun ve ayaklarınız yukarıda duvara bitişik olacak şekilde arkanıza uzanın. Ayaklarınızı yanlara doğru açabildiğiniz kadar açın. Kollarınız da rahat bir şekilde iki yana uzansın. Gözlerinizi kapatın ve rahatlamaya çalışın.Kalabildiğiniz kadar kalın;)
yükleniyor...

2 yorum:

  1. ikinci hareket biraz zordu ama diğerleri çok iyi geldi teşekkürler

    YanıtlaSil
  2. size uygun olanları seçip yapabilirsiniz, beğenmenize sevindim:)

    YanıtlaSil

Yorumunuzu girin.